27

Maj

2015 r.

Kategoria: Wyprawy Nurkowe

Dodał: divingplanet

Rejs Katamaranem – Seszele 2015

WYPRAWA KATAMARANEM NA SZESZELE

IMG_6350 - Kopia caribbean_cruises(7)

Praslin – Mahe – La Digue – Cocos Island – Curieuse – Cousin – Cousine – Marine Ann Island – Fregate –  Aride – Therese Island – Praslin

Mówi się, że na Seszelach jest więcej odcieni błękitu i zieleni, niż można sobie wyobrazić, dlatego nie bez powodu nazywane są „Zaginionym Edenem”, czy „Wyspami Miłości”.

Seszele to kraj wiecznej pogody, złotych plaż i bajecznie kolorowych atoli.

Położone na środku Oceanu Indyjskiego Seszele to wspaniałe miejsce dla osób, które chcą cieszyć się dziką, nieskażoną przyrodą i spędzić urlop pod żaglami. Seszele to wyspiarski kraj utworzony ze 115 wysepek położonych na Oceanie Indyjskim na północny wschód od Madagaskaru. Większość z nich jest granitowa, pochodzenia wulkanicznego, natomiast reszta została utworzona przez koralowce. Dla miłośników przyrody największą atrakcją będą z pewnością żyjące na Seszelach gigantyczne żółwie, krokodyle różańcowe żyjące w słonej wodzie oraz kilka zagrożonych wyginięciem ptaków. Na wyspach występuje też aż 75 endemicznych gatunków roślin, m.in. gardenia Wrighta, drzewo Jellyfish (Meduza) i palmy seszelskie rosnące tylko na dwóch wyspach na świecie: Praslin i Curieuse.

Termin: 30.11.2015 do 11.12.2015

Zaokrętowanie  Praslin  30 listopada, do 13:00 i  wyokrętowanie 11 grudzień do 9:00

 Ilość dni: 12 dni

Katamaran: Lagoon 440 z klimatyzacją

LAG2 lgn1

 

 Mahé – największa wyspa archipelagu Seszeli, położona w zachodniej części Oceanu Indyjskiego. Mahé ma 6 km szerokości i 26 km długości, zajmuje powierzchnię 148 km². Wyspa znajduje się na podłożu granitowym i jest górzysta (najwyższy szczyt – Morne Seychellois ma 906 m). Wyspa Mahe kusi turystów wyjątkową różnorodnością krajobrazów. Z jednej strony roztaczają się tu niezapomniane widoki na góry, porośnięte tropikalnym lasem, a z drugiej – kuszą cudowne plaże. Na Mahe jest ich ponad 70, wszystkie z drobnym, białym, proszkowym piaskiem i obfitą szatą roślinną. Warto odwiedzić ogród botaniczny, plantację wanilii i cynamonu czy zwiedzić kolonialne dworki.

Praslin - Druga co do wielkości wyspa Archipelagu Seszeli. Jest jedynym na świecie miejscem, gdzie rosną unikalne palmy Coco de Mer z owocami o niezwykłych kształtach. Tropikalna roślinność, malownicze zatoczki z pięknymi plażami oraz turkusowa woda to wymarzona sceneria na niezapomniane wakacje. Główną atrakcją wyspy jest rezerwat przyrody Valle de Mai. Wyspa jest atrakcyjnym miejscem dla nurków ze względu na występujące wokół niej rafy koralowe liczące ponad 8000 lat.Na wyspie znajduje się  jedna z najpiękniejszych na świecie plaż Chevalier , gdzie kręcone są reklamy znanych kosmetyków.

La Digue – jest przykładem tego, jak wyglądały Seszele zanim przybył na nie człowiek. Nie ma tam asfaltowych dróg i tylko kilka samochodów zakłóca ciszę. Głównym środkiem transportu jest rower lub wołowy  zaprzęg. Wyspa La Digue jest uważana za najczystszą na Seszelach, z niezmienioną od wieków tradycją, nawet lokalna ludność używa innego dialektu niż reszta kraju. Na wyspie znajdują się długie i piaszczyste plaże upstrzone granitowymi głazami. Niemal cała wyspa otoczona jest rafą koralową, co sprawia, że przypływające tu promy i łodzie mogą cumować tylko w jednym miejscu – zlokalizowano tu jedyny port wyspy. Część wyspy objęta jest ochroną w ramach La Digue Veuve Reserve. Na wyspie La Digue można wypożyczyć rowery i zwiedzić całą wyspę jadąc przepiękną promenadą wzdłuż błękitnego oceanu i pośród dżungli. Po drodze możemy się zatrzymać w malutkiej restauracji przy brzegu oceanu i degustować świeże soki i ponoć najlepszą sałatkę z ośmiornicyJ nigdzie lepszej nie jadłem.

 Cocos -Wyspa na Oceanie Indyjskim, Jej powierzchnia wynosi 1,8 ha. Od 1996 roku objęta jest ochroną w ramach rezerwatu przyrody. Stanowi częsty cel wycieczek turystów. Główną atrakcją jest Ile Cocos Marine National Park obejmujący 3 małe wysepki na płytkim turkusowym morzu, otoczone szerokimi rafami koralowymi, które są doskonałym miejscem do nurkowania.

SESZ3 SESZ2

Couriesou -  Curieuse posiada bardzo słabo rozwiniętą infrastrukturę i na stałe mieszka tu niewiele osób. W XIXwieku było to miejsce zsyłki dla trędowatych. Obecnie działa tu mała stacja badawcza do obserwacji żółwi morskich. Turyści pojawiają się tu tylko sporadycznie. Na wyspie zlokalizowany jest Curieuse Marine National Park. Curieuse jest obok Praslinu jedną z dwóch wysp na świecie, na których dziko rośnie palma seszelska. Tutaj możemy zakotwiczyć na noc i na wysepce zgrilować złowione ryby. To cudowna egzotyczna wyspa na której żyje mnóstwo żółwi które można karmić z ręki…

Aride - wyspa na Oceanie Indyjskim, jest najdalej na północ wysuniętągranitową wyspą kraju . Jej powierzchnia wynosi 68 ha. Cała wyspa objęta jest ochroną w ramach rezerwatu przyrody. Mieszka tu jedynie kilku pracowników Island Conservation Society. Wyspa jest miejscem lęgowym ponad miliona ptaków morskich, występują tu m.in. największe na świecie kolonie rybitwy cienkodziobej i burzyka równikowego oraz największa na Seszelach populacja rybitwy różowej. Plaże wyspy regularnie odwiedzają ponadto żółwie zielonei żółwie szylkretowe.

Theresse Island – mała wysepka położona niedaleko wyspy Mahe, w drodze powrotnej możemy się tam zatrzymać i zrobić ognisko czy grilla na zakończenie naszego rejsu.

Cena:   890 euro około 3560 zł od osoby w kabinie dwuosobowej (jacht posiada 3 kabiny dwuosobowe)

700 euro około 2800 zł od osoby w kabinie jednoosobowej, dziobowej ( jacht posiada 2 kabiny jednoosobowe)

 Cena zawiera:

Ø Charter Katamaranu
Ø Obsługę skippera
Ø Przelot skippera na Seszele
Ø Szkolenie żeglarskie Issa na stopień Qualified Crew ISSA (wykwalifikowany członek załogi(Opłata tylko za certyfikat 250zł)
Ø  Ryby (Jak złapię J)
Ø Opieka instruktora nurkowania podczas nurkowań

Dodatkowe opłaty:

Ø Przelot własny  około 3000 zł
Ø Ubezpieczenie własne
Ø Potrzebne transfery własne
Ø Wyżywienie własne i skippera (rozłożone proporcjonalnie na uczestników rejsu)
Ø Opłaty: porty, paliwo, woda
Ø Wstępy  płatne wyspy oraz do rezerwatów własne i skippera
Ø Kaucja zwrotna 650 euro (rozłożone proporcjonalnie na uczestników rejsu)
Ø Pakiet nurkowy 8 nurkowań 250 euro
Ø Sprzątanie jachtu po zakończonym rejsie 250 euro (rozłożone proporcjonalnie na uczestników rejsu)

Warunki płatności:

Ø 400 euro płatne do dokonaniu rezerwacji 20.06.2015
Ø całość płatne do 01.10.2015
 
Wyposażenie katamaranu Lagoon 440 z klimatyzacją:
 
Ø 3 kabiny dwuosobowe
Ø 2 kabiny dziobowe, jednoosobowe
Ø Klimatyzacja
Ø GPS
Ø Autopilot
Ø Genua
Ø Invertor 12/220V
Ø Prędkościomierz
Ø Mikrofalówka
Ø VHF radio
Ø CD
Ø Lodówka
Ø Bimini
Ø Ponton z silnikiem
Ø 3 prysznice i 3 toalety
Ø Kostkarka do lodu

Dla osób biorących udział w rejsie proponujemy szkolenia żeglarskie w międzynarodowym systemie ISSA:

th

 Inlad skipper – sternik śródlądowy

Mimo, iż w Polsce na jachty o długości do 7,5 m nie wymagane są żadne uprawienia, a tych jachtów jest u nas najwięcej, to my jednak zachęcamy do zdobywania praktycznej wiedzy żeglarskiej potwierdzonej naszym certyfikatem. Wszystkiego można się nauczyć samemu, ale może to trwać bardzo długo, a czasami koszt takiego doświadczenia może być bardzo bolesny.

 Inshore skipper – podstawowy amatorski stopień

 Jest to stopień amatorski i wystarcza, aby samodzielnie wynająć jacht morski do żeglugi rekreacyjnej. Umożliwia on pływanie praktycznie na wszystkich akwenach czarterowych. Osoba posiadająca taki certyfikat powinna posiadać wszelkie uprawnienia, aby samodzielnie prowadzić jacht morski w porze dziennej w strefie przybrzeżnej.

Podczas rejsu proponujemy szkolenia nurkowe SSI:

Ø Kurs Open Water Diver  SSI
Ø Kurs  Advanced Open Water Diver SSI
Ø Dowolne specjalizacje SSI
 
SSI-logo.svg

« Poprzedni news

Newsletter

Kontakt z nami

Centrum Nurkowe Diving Planet

602-347-852, 793- 292- 888